Letní šachový tábor Vřesovice

Ve dnech 12. – 26. srpna 2023 proběhl na osvědčené stanové základně ve Vřesovicích u Kyjova uprostřed krásné přírody Chřibských lesů 38. ročník letního šachového tábora. Tábor je určen pro všechny nadějné a talentované šachisty, ale i ty, kteří se základy šachové hry chtějí teprve naučit.

Během prvního týdne se nováčci naučili základům šachové hry, zkušenějším táborníkům se věnovali kvalitní trenéři na šachových přednáškách. Táborový program však není zaplněn je šachovou hrou, ale také příběhem, v němž se po sto letech probudil Hrabě Drákula kvůli lovcům upírů v čele s Abrahamem van Helsingem. Děti se neustále baví plněním různých úkolů, luštěním šifer a různými sportovními aktivitami. Probíhají soutěže nejen mezi oddíly, ale i mezi jednotlivými táborníky.

Celý první týden táborníkům přálo velmi teplé počasí, takže si mohli užívat koupání a plavby na lodích v blízkém rybníku. Děti i vedoucí se několikrát již stihli pěkně projít po okolních krásných chřibských kopcích. Zvládli již i celodenní výlet kolem zříceniny hradu Cimburk do Koryčan a pak přes koryčanskou kapli zpátky do Vřesovic.

Z oddíl šachu SK Podlužan Prušánky z.s. se účastnili: Lukáš Váňa, Tomáš Weissberger, Antonín Hájek, Jakub Sláma a František Tetur. Děti si tábor nesmírně pochvalují, a rádi se na tábor vracejí. Děti se mohu účastnit buď jeden týden nebo oba dva.

Za oddíl šachu Pavel Balšínek